Wybór za hosting strony internetowej
30.01.2012
Projekt strony
21.03.2012
Pokaż wszystkie

Promocja i optymalizacja

Nawet jeśli nie wielki, oryginał, przydatna strona i przedstawiła go do Internetu, to wasze zmartwienia nie kończą, i, raczej, dopiero się zaczyna. Bo najważniejsza – Doprowadziło to do odwiedzających witrynę. Aktywność, na celu przyciągnięcie turystów, jest promocja, promocja, Optymalizacja. Promocja i optymalizacja wolę nazywać zdarzenia, zwiększyć frekwencję, a duże i znane firmy, próby lubią spędzać pewne różnice między ich metod i technik, używane freelancerów, samotny wilk lub wiarygodne małe studia, oferuje te same usługi dla mniej, choć w rzeczywistości taka różnica jest w dużej mierze fikcyjne różnica. Są miliony różnych stron internetowych, a ich liczba zwiększa się każdego dnia. W rezultacie, coraz większa konkurencja dla ocen i coraz rosnące znaczenie skutecznej promocji Twojej strony. W tym artykule omówimy, jak przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny i uniknąć typowych błędów, które pozwalają początkującym webmasterom stara się promować swój projekt szybciej.
Якщо ви розмістите свій сайт на хостингу і нічого не будете робити, на нього ніхто і ніколи не прийде. temu, для того, щоб хоча б небагато відвідувачі з’явилися на вашому сайті, потрібно докласти певних зусиль. Pierwszy, звідки на сайт можуть прийти відвідувачі? Вони можуть прийти з інших, вже в якійсь мірі розкручених сайтів, якщо на цих сайтах буде посилання на ваш сайт, вони можуть прийти з пошукових систем, вони можуть прийти, просто набравши адресу вашого сайту в браузері, природно, в тому випадку, якщо ви їм цю адресу повідомте. przez, для залучення відвідувачів ви можете використовувати наступні методи:
Реклама вашого сайту в офлайні. Ви можете розповісти про ваш сайт друзям, знайомим, розклеїти оголошення, дати рекламу на радіо, телебачення, в газети і журнали
Зареєструвати свій сайт в пошукових системах і добиватися того, щоб він знаходився користувачами цих пошукових систем з тих чи інших пошукових запитах. Для більшості сайтів саме відвідувачі, які приходять з пошукових систем, складають головну частину від усіх відвідувачів.
Розмістити посилання на свій сайт на інших сайтахсамостійно, jeśli to możliwe, або попросивши їх господарів.
więc, основні принципи, як бачите, прості. Однак на практиці існує велике число нюансів, які ви повинні знати і врахувати, якщо хочете серйозно зайнятися розкруткою свого сайту і зробити його популярним. Почнемо по порядку і з самого простого.

I. Як відстежувати рівень розкрученості сайту.

1) Облік відвідуваності. Перше питання, про яке варто задуматисяце як дізнаватися, заходять чи на ваш сайт відвідувачі, скільки людей відвідує сайт за день, тиждень, miesiąc, які сторінки вони переглядають, з яких сайтів або пошукових систем приходять і т. д. Вся ця інформація є вкрай важливою для того, щоб ви могли оцінювати ступінь ефективності прикладаються вами зусиль і коректувати ці зусилля в залежності від того, які результати ви отримуєте. Але яким чином можна отримати дану інформацію? Pierwszy, ви можете вивчати внутрішню систему статистики сайту. Кожен факт відвідування вашого будь сторінки сайту фіксується сервером в т. н. лог-файлах, і спеціальні програми можуть отримувати інформацію з лог-файлів, аналізувати її і надавати вам докладні звіти, в яких буде зібрана різноманітна інформація про відвідуваність вашого сайту. Якщо ваш сайт розміщений на платному хостингу, то господарі хостингу надають, z reguły, всім власникам сайтів можливість використання подібних безкоштовних програм статистики, таких, як Аналог, Вебалайзер і т. п. На жаль, ці програми не вседа коректно здатні відрізняти відвідувачів-людей від відвідувачів-роботів, відчувають труднощі з аналізом пошукових запитів російською мовою і мають ряд інших недоліків. Безкоштовні хостинги (na przykład, Народ.ру) теж, z reguły, надають звіти статистики відвідуваності, ale, oczywiście, вони менш детальні. Іншим варіантом є розміщення на кожній сторінці лічильника відвідуваності, який буде вважати і збирати дані кожного відвідувача цієї сторінки. Ви можете розмістити як власний лічильник відвідуваності, так і лічильник відвідуваності, який буде оброблятися зовнішньою системою статистики. Використання зовнішніх систем статистики є досить популярним рішенням, в силу своєї доступності та простоти. Na przykład, на цьому сайті розміщені лічильники системи статистики liveinternet.ru (кнопку лічильника liveinternet ви можете бачити внизу цієї сторінки). На жаль, цей метод також не позбавлений недоліків. Основною проблемою при використанні зовнішніх систем статистики є можливість збоїв і перевантажень на серверах цих систем, які збирають і аналізують інформацію з счетчков, і подібні випадки, на жаль, не рідкість. В деякі дні, коли користувачі інтернету особливо активні, похибка підрахунку відвідуваності зовнішніми системами статистики може становити 20% więcej (при цьому реальне число відвідувачів буде більше, ніж покаже статистика).

2) ТИЦ, PR та інші показникиавторитетності” Site. Крім власне відвідуваності сайту, існують непрямі показники, що дозволяють оцінити ступінь розкрученості і популярності сайту в мережі. Найбільш відомими з них є показник PR, введений компанією Google, а в Рунетіще й ТІЦ, який для кожного російськомовного сайту розраховує Яндекс. Хоча дані показники і не впливають на відвідуваність безпосередньо, існує досить очевидна залежність між величиною ТИЦ і PR і тим, як часто будуть заходити на ваш сайт відвідувачі з пошукових систем Яндекс і Google, тому підвищення ТИЦ і PR сайту часто ставиться в якості самостійного завдання. Oprócz, від величини ТИЦ і PR дуже сильно залежить цінність посилань, розміщених на тому чи іншому сайті, що потрібно враховувати при розкручуванні свого сайту (детальніше про це буде сказано нижче). Якщо показник PR може знаходитися в діапазоні від 0 do 10 (при цьому 5-6 одиницьце вже дуже добре розкручений сайт), ТІЦ не має якогось фіксованого верхньої межі, а поступово збільшується в міру збільшення авторитетності сайту, при цьому ТІЦ сайту , що показується Яндексом, oczywiście, округлюється до десятків (тобто може дорівнювати 10, 20, 30 і т. д., більш точно значення ТИЦ можна визначати, завантаживши для свого браузера Яндекс.Бар). Непогано розкручений сайт має ТІЦ в районі декількох сотень одиниць. Показники ТІЦ і PR не змінюються безперервно, зазвичай між перерахунками цих показників проходить більше місяця, i, як би завзято ви не розкручували свій сайт, його ТИЦ і PR не зміниться до чергового перерахунку. Для зручного визначення одночасно ТІЦ, PR та ін показників існує безліч сервісів, na przykład, be1.ru

3) Позиції сайту в пошукових системах по цільових запитах. Це дуже важливий показник, що визначає ймовірність того, що користувачі інтернету, які шукають інформацію з певної теми, прийдуть саме до вас. Зазвичай сайти у видачі (тобто видаються пошуковою системою результатах пошуку за певним запитом) сортуються за т. зв. “Релевантності”, яка є вельми розтяжним поняттям, що означає ступінь відповідності вмісту сайту даному запиту. Визначається ця сама релевантність вельми складним чином, з урахуванням великої кількості факторів (докладніше про них буде розказано нижче). Однак очевидно, що власник сайту повинен прагнути до того, щоб сайт знаходився по запитах, пов’язаним з тематикою його сайту, а для цього потрібно, щоб у результатах пошуку, тобто видачу, сайт знаходився якомога ближче до першого місця. Na przykład, якщо ваш сайт розповідає про розведення кішок, потрібно прагнути до того, щоб за запитомрозведення кішокваш сайт видавався пошуковими системами якомога ближче до початку результатів пошуку. Вручну шукати свій сайт в результатах пошуку, oczywiście, не дуже зручно, szczególnie, якщо він знаходиться десь на 200-му місці, szczęśliwie, є спеціальні сервіси, na przykład, siteposition.ru, що дозволяють визначити позицію вашого сайту в результатах пошуку основних пошукових систем швидше і простіше.

II. Методи розкручування сайту.

1) Забезпечення індексації сайту пошуковими роботами. Як вже говорилося вище, для більшості сайтів пошукові системице основне джерело припливу відвідувачів. Роботи пошукових систем постійно обходять інтернет і індексують знаходяться в ньому сайти, після чого ці сайти мають шанс потрапити на сторінку результатів пошуку і бути побаченими кимось. Якщо ви розмістите посилання на свій сайт на якихось інших, вже відомих роботам пошукових систем, сайтах, то ці роботи через якийсь зайдуть і на ваш сайт, проиндексировав знаходяться на ньому сторінки. Втім, краще відразу повідомити пошуковим роботам про існування вашого сайту. Для основних пошукових систем, найбільш популярних в РунетіЯндекса, Рамблера і Гугла це можна зробити, відповідно, на сторінках http://webmaster.yandex.ru/, http://www.rambler.ru/doc/add_site.shtml і http://www.google.ru/intl/ru/addurl.html. Але все одно, до моменту, коли ваш сайт почне індексуватися пошуковими роботами, протягнуто деякий часзазвичай близько тижня. Якщо на сайті багато сторінок, вони будуть індексуватися і додаватися до бази пошукових машин поступово. Визначити, які сторінки вашого сайту вже проіндексовані, можна за допомогою функції розширеного пошукувказати в полішукати тільки на сайтіадресу вашого сайту.
Іноді початківці веб-майстри допускають помилки, які запобігають індексацію частини сторінок сайту пошуковими роботами. Коли ви ставите свій сайт в чергу на індексацію в пошукових системах, ви додаєте адреса головної сторінки. Tak, щоб були проіндексовані і інші сторінки сайту, робот повинен мати можливість пробратися до них з головної сторінки за прямими посиланнями. Що означаєпряме посилання”? Це звичайне посилання, задана за допомогою html-тега, яка в коді сторінки виглядає приблизно тактекст посилання . Однак посилання можна зробити і іншим чиномза допомогою javascript, na przykład. Саме так перенаправляють відвідувача на іншу сторінку випадають меню, на зразок того, яке є на сайті 1ps.ru. Проте пошуковий робот, на відміну від відвідувача, не може перейти на іншу сторінку через таке меню, тому для нього обов’язково повинні бути на додаток до меню поставлені звичайні посилання. Oprócz, роботи пошукових систем дуже не люблять автоматичний редирект (тобто коли користувач, зайшовши на одну сторінку, автоматично перенаправляється на іншу), і звичайно з цього редіректу не переходять.
На закінчення зазначимо, що ваш сайт може не тільки потрапити в базу пошукових систем, але і вилетіти з неї. Зазвичай таке відбувається або в тому випадку, якщо ви використовуєте заборонені методи розкрутки (докладніше про ценижче), або якщо ваш сайт часто виявляється недоступним через збої на сервері (висновоквибирайте надійний хостинг).

2) Оптимізація коду. Загальне правило такечим більше на вашій сторінці потрібного і чим менше зайвого, тим краще. Якщо ви використовуєте для створення сайту різні візуальні редактори, то вони часто вставляють на сторінку зайвий код, який сильно ускладнює сторінку, ale, при цьому, загалом-то, не дуже на неї потрібен. Якщо ви раптом надумаєте створити сайт, na przykład, у програмі Microsoft Word, то обсяг цього зайвого коду може досягти просто фантастичною величини. Намагайтеся полегшити сторінку, видаляючи з неї зайве і непотрібне, а також виносячи те, що можна (na przykład, описи css-стилів) з html-коду сторінки в окремі файли.

3) Підбір і використання ключових слів і фраз. Подумайте, по яких запитах найчастіше можуть шукати інформацію, представлену на вашому сайті, користувачі інтернету. Ваше завданнязробити сторінки вашого сайту як можна більш релевантними цим запитам, а для цього потрібно включити їх в текст, наявний на сторінці, в заголовок сторінки, в назви посилань, ведучих з інших сторінок на дану. Якщо ви використовуєте не текстове, а графічне меню, обов’язково вставте текстовий опис в параметр alt кожної намальованої кнопки. Бажано включити ключові фрази в текст сторінки кілька разів (але не дуже багато, тому що це дасть зворотний ефект). Заголовок сторінки (title) має особливе значення, але при цьому початківці веб-майстри часто забувають про нього, і в результаті в заголовку у них виявляється назва, за замовчуванням вставляється редактором, щось типуUntitled document” lub “Нова сторінка 1” . Не забувайте давати сторінкам осмислені назви! На закінчення відзначимо, що підібрати ключові слова і фрази ви можете спробувати за допомогою сервісів Яндекса http://direct.yandex.ru/stat/wordsstat.pl і Рамблера https://ad.rambler.ru/swrds/wrds.pl ( на жаль, в них показується не зовсім повна статистика).

4) Створення унікального контенту. “Zawartość” – зміст, інформаційне наповнення сайту, а унікальнийзначить такий, який не зустрічається на якихось інших сайтах. Наявність на вашому сайті унікального змістуодин з найважливіших факторів успіху його просування та популяризації. На жаль, в інтернеті, так само, як і в житті, значне число людей воліють йти второваними шляхами, всього лише повторюючи те, що було зроблено раніше іншими. Однією з основних проблем в інтернеті стало те, що творці нових сайтів, замість того, щоб викласти якусь нову інформацію, придумати для свого сайту оригінальну ідею, просто копіюють на свій сайт інформацію, вже розміщену на інших сайтах. Крім моральних і законодавчих аспектів цієї проблеми, така методика створює істотні труднощі в просуванні сайту. Пошукові системи дуже не люблять появи сторінок зі змістом, копіюють вже відоме, i, з великою ймовірністю, якщо ви просто скопіюєте на свій сайт текст з чужого сайту, то ваші сторінки з цим скопійованим текстом взагалі не потраплять в результати пошуку. Вельми сумнівним кроком є ​​також копіювання не змісту, а ідеї іншого сайту. Багатьом здається спокусливою спроба повторити вже досягнутий кимось успіх, створивши, наприклад клон сайту mamba.ru або odnoklassniki.ru, однак на цьому шляху їх, z reguły, чекає розчаруваннязаймаючись простим клонуванням, навіть при дуже великих витратах на рекламу, відбити аудиторію у вже відомого проекту практично нереально. Висновокнамагайтеся при створенні сайту реалізувати оригінальну ідею і наповнити його цікавим, унікальним змістом.

5) Реєстрація сайту в каталогах, обмін посиланнями, реклама на форумах, в гостьових і т. п. Розміщення посилань на ваш сайт на інших сайтах переслідує дві мети. Pierwszy, відвідувачі, побачивши посилання на ваш сайт, можуть захотіти по ній перейтице одне з джерел, звідки на ваш сайт прийти відвідувачі (як вже згадувалося вище). По-друге (і іноді це більш важливо), розміщення посилань на свій сайт на інших сайтахце спосіб підвищення авторитетності вашого сайту і підвищення його позицій в пошукових системах. Реєстрація в каталогах, z reguły, використовується саме з метою підвищення ТИЦ, PR і позицій сайту в пошукових системах, тому що приплив відвідувачів з каталогів (за винятком деяких дуже відомих і великих, начебто Яндекс-каталогу), дуже невеликий. Ручна реєстрація в каталогахце процес досить складний і виснажливий. Значно простіше розсилати інформацію по готовим списками каталогів за допомогою спеціальних програм, або скористатися сервісом, що дозволяє легко реєструвати сайт відразу у великій кількості каталогів, na przykład, 1ps.ru. При реєстрації вашого сайту в каталогах слід дотримуватися таких правил:
Не використовуйте однакові назви сайту! Пошукові системи частосклеюютьпрямі посилання на сторінку, якщо текст цих посилань однаковий. Придумайте і використовуйте різні назви, na przykład: “Сайт про розведення кішок”, “Кішкияк правильно за ними доглядати”, “Зміст кішок в домашніх умовахі т. д.
Не використовуйте однакові описи сайту. З тих же причин.
Ні в якому разі не ставте на своєму сайті зворотних посилань на ті каталоги, в яких його реєструєте! Пошукові системи дуже не люблять великої кількості йдуть підряд посилань на сторінках сайту, szczególnie, якщо ці посилання не мають описи і є нетематичними (о тематичних і нетематичних посиланнях див. нижче). Реєструйте сайт тільки в тих каталогах, які не вимагають обов’язкової установки зворотних посилань.
Не реєструйте сайт у тих каталогах, які не ставлять прямих посилань, а ставлять посилання через редірект. Пошукові роботи не можуть переходити по таких посиланнях і не враховують їх, а значить, толку від реєстрації сайту в таких каталогах не буде практично ніякого. Сумнівною є також користь від реєстрації в каталогах з нульовим ТИЦ і PR.
Не реєструйте сайт відразу в дуже великій кількості каталогів. Краще робіть це поступово. Деякі пошуковики, na przykład, Рамблер і Гугл відносяться до факту одночасного появи великого числа посилань на сайт з великою підозрою.
Обмін посиланнями також можна використовувати для підвищення ТИЦ та PR і позицій сайту в пошукових системах. Однак, щоб обмін посиланнями приніс вашому сайту користь, а не шкоду, дотримуйтеся наступних правил:
Обмінюйтеся посиланнями тільки з сайтами тієї ж тематики. Якщо у вас сайт про кішок і ви ставите посилання на інший сайт про кішок, це не принесе шкоди вашому сайту, тому що таке посилання вважається тематичної. А посилання на сайт, przypuszczać, з продажу нерухомості, на сторінках якого про кішок немає ні єдиного слова, вважатиметься нетематичних. Уникайте установки на своєму сайті нетематичних посилань (в скільки-небудь значній кількості) і обмінюйтеся посиланнями тільки з сайтами аналогічної тематики.
Додайте до кожної поставленої посиланням невеликий опис. Посилання, розбавлені текстом, краще, ніж просто посилання.
Ні в якому разі не використовуйте скриптів автоматичного обміну посиланнями! Для вашого сайту це не закінчиться нічим хорошим
Реклама вашого сайту на форумах, в гостьових і т. п. не принесе вашому сайту підвищення ТИЦ та PR і не підніме його позиції в пошукових системах. Ставити подібні посилання має сенс тільки в тому випадку, якщо ви розраховуєте, що когось ваша посилання зацікавить. Але оскільки пряма і нав’язлива реклама не подобається нікому (а особливо вона не подобається господарям цих самих форумів і гостьових), то рекламувати свій сайт тільки там, де до нього поставляться дійсно як до цікавого та корисного ресурсу. Na przykład, якщо у вас є сайт про Че Гевару і ви розмістите його на комуністичному форумі, то до вашої посиланням поставляться цілком терпимо, а посилання на сайт фанатів групиТатубуде доречна на музичному форумі.6) Купівля посилань. Якщо ви настільки налаштовані на те, щоб будь-що-будь розкрутити сайт, то покупка посилань на ваш сайт на інших сайтах може бути одним з варіантів. Купивши деяку кількість посилань, na przykład, на таких біржах посилань, як sape або mainlink, ви можете підняти ТИЦ і PR вашого сайту і підвищити його позиції в пошукових системах.7) Створення сателітів. “Сателіт” – сайт-супутник, невеликий допоміжний сайт, який спеціально робиться для того, щоб сприяти розкрутці основного сайту. Іноді з метою розкрутки головного сайту робиться досить велике число сателітів. На кожному сателіті розміщується деяка інформація, за своєю тематикою близька до тематики основного сайту і ставиться посилання на основний сайт. Zwykle, основною сайт і кожен з сайтів-сателітів просувають по кілька різних пошукових запитах, щоб зібрати якомога більше відвідувачів з пошуковиків. więc, досягається і перенаправлення відвідувачів, які зайшли на сайти-сателіти, на основний сайт, i, за рахунок прямих посилань з сайтів-сателітів на основний сайт, підвищується ТІЦ і PR основного сайту, ростуть його позиції в пошукових системах. Однак, оскільки творці пошукових систем вважають створення сателітів (так само, втім, як і покупку посилань) не зовсім правильним методом залучення на сайт відвідувачів, то при розкручуванні за допомогою сателітів потрібно дотримуватися обережності. Pierwszy, сателіти не долдни справляти враження несамостійних сайтів, strony, зроблених лише для перекидання відвідувачів на інший сайт і для роботів пошукових систем. Тому для сайтів-сателітів потрібно робити досить хороший дизайн і наповнювати якийсь досить корисною інформацією. А для того, щоб пошуковики не вирахували і не забанили всю вашу колекцію сателітів, не потрібно ставити на них посилання один на одного, а тільки на основний сайт.8) Купівля реклами. Це найпростіший, не требущіх ніяких тимчасових витрат, спосіб залучення на свій сайт відвідувачів. У той же час, цей спосіб і самий дорогий. Однак для комерційних сайтів, серед яких конкуренція за відвідувачів, i, відповідно, за покупців, дуже велика, покупка реклами стає мірою, до якої їм мимоволі доводиться вдаватися. У мережі є різні види реклами. Банерна реклама, z reguły, оплачується в залежності від числа показів, текстова реклама часто оплачується в залежності від числа кліків. Хоча вартість кліка, звичайно вище, але в цьому випадку ви, по крайней мере, можете бути впевнені, що платите тільки за дійсні переходи відвідувачів на ваш сайт, а не просто за те, щоб хтось побачив вашу рекламу. В даний час практично всі пошуковики пропонують контекстну рекламу, i, треба сказати, що в багатьох випадках покупка контекстної реклами себе виправдовує, навіть якщо ви одночасно займаєтесь і іншими методами розкручування сайту.III. Як не потрібно розкручувати сайт.
Переймаючись метою залучити на сайт якомога більше відвідувачів, деякі веб-майстри іоптимізаторинамагалися і намагаються використати різні хитрі прийоми, виверти і нечесні методи, в спробі обдурити користувачів і роботів пошукових систем. Боротьба подібних хитрих оптимізаторів і тих, хто їм проівостоіт, триває вже давно і з перемінним успіхом, але за цей час проти різних засобів і прийомів, раніше масово застосовувалися хитрими оптимізаторами, вироблені заходи протидії. У той час, як хитрі оптимізатори винаходять все нові і нові способи замість застарілих, початківці веб-майстри, найчастіше через незнання намагаючись використовувати будь виверти або заборонені методи оптимізації, приходять до того, що на їх сайти виявляються накладені різні санкції, а число відвідувачів не тільки не зростає, а стає рівним нулю. Про деякі речі, які не слід робити при розкручуванні свого сайту, вже говорилося вище. Чого ще не потрібно робити крім цього:1) Не рекламуйте сайт за допомогою спаму. Pierwszy, цей метод абсолютно неефективний, тому що більше число повідомлень буде зарізано спам-фільтрами, а ті, до кого вони таки потраплять, ніколи їх не прочитають. По-друге, спам у 100% людей викликає роздратування, і не потрібно випробовувати ілюзії з приводу того, що одержувачі поставляться доброзичливо до вашого сайту. По-третє, якщо ви будете розсилати спам особливо ретельно, на вас посипляться скарги вищестоящому провайдеру, що загрожує видаленням сайту взагалі, не кажучи вже про те, що обурені одержувачі спаму влаштують вашому сайту різні гидоти, на зразок нецензурної лайки в гостьовій і т. п .2) Не розміщуйте на своєму сайті тексту, який не пов’язаний з основною тематикою вашого сайту, а служить лише для залучення відвідувачів, що цікавляться зовсім іншими речами, з пошукових систем. Відвідувачі, які прийшли до вас за такими запитами, все одно відразу ж підуть, а на ваш сайт можуть бути накладені санкції пошукових систем. Ні в якому разі не намагайтеся ховати проіндексовані пошуковим роботом утримання від відвідувачів сайту. Не слід, zwłaszcza, розміщувати на сайті невидимий (одного кольору з фоном) або дрібний текст, а також невидимі посилання, ховати текст в невидимих ​​шарах або фреймах, намагатися підсовувати різний зміст пошуковому роботу і відвідувачам сайту. Всі подібні виверти при їх виявленні неминуче приведуть ваш сайт в бан.